2019 Oceania Area & Combined Events Championships

2019 Oceania Area & Combined Events Championships

25-28 June, 2019
 

New Zealand Athletes

First Name

Last Name

Age Group

Events

Lisa

Adams

Para Senior

F37 Shotput, F37 Discus

Amy

Dunn

Para Senior

F41 Shot Put

Jess

Gillan

Para Senior

F34 Seated Shot Put

Libby

Leikis

Para Senior

T37 100m, 200m, 400m

Joshua

Lush

Para Senior

T20 Long Jump, 400m

Holly

Robinson

Para Senior

F46 Javelin

Ben

Tuimaseve

Para Senior

F37 Shot Put

 

 

 

 

First Name

Last Name

Age Group

Events

Katrina

Anderson

Senior

800m, 4x400m Relay

Max

Attwell

Senior

High jump, long jump, pole vault, 110m H 

Ryan

Ballantyne

Senior

Shot Put

Matthew

Baxter

Senior

5000m, 10,000m

Ashleigh

Bennett

Senior

Long Jump

Kelsey

Berryman

Senior

Long Jump

Portia

Bing

Senior

400m H

Nicole

Bradley

Senior

Hammer

Flora

Brocherie

Senior

1500m

Lauren

Bruce

Senior

Discus, Hammer

Katherine

Camp

Senior

800m, 1500m

Oli

Chignell

Senior

5000m

Michael

Cochrane

Senior

400m H

Olivia

Eaton

Senior

100m, 200m, 4x100 relay

Rosa

Flanagan

Senior

3000m SC

Jacko

Gill

Senior

Shot Put

Hamish

Gill

Senior

100m, 200m, 4x100 relay

Rebekah

Greene

Senior

800m, 1500m, 5000m

Sositina

Hakeai

Senior

Discus Throw

Marshall

Hall

Senior

Discus Throw

Jack

Henry

Senior

Decathlon

Zoe

Hobbs

Senior

100m, 200m, 4x100 relay

Georgia

Hulls

Senior

200m, 400m, 4x100m, 4x400m

Mackenzie

Keenan

Senior

400m H, 4x400m relay

Hamish

Kerr

Senior

High Jump

Ben

Langton Burnell

Senior

Javelin

Joshua

Ledger

Senior

400m

Brad

Mathas

Senior

800m

Eliza

McCartney

Senior

Pole Vault

Caitlin

McQuilkin-Bell

Senior

3000m S

Olivia

McTaggart

Senior

Pole Vault

Luke

Mercieca

Senior

400m

Joseph

Millar

Senior

100m, 200m

Fiona

Morrison

Senior

100m H

Anthony

Nobilo

Senior

Hammer Throw

Keeley

O'Hagan

Senior

High Jump

Edward

Osei-Nketia

Senior

100m, 200m

Victoria

Owers

Senior

Shot Put

Alexander

Parkinson

Senior

Discus Throw

Tori

Peeters

Senior

Javelin

Anna

Percy

Senior

400m H

Jordan

Peters

Senior

Long Jump

Angela

Petty

Senior

800m

James

Preston

Senior

800m

Julia

Ratcliffe

Senior

Hammer Throw

Amy

Robertson

Senior

100m H

Simon

Rogers

Senior

1500m

Christina

Ryan

Senior

Heptathlon

Brooke

Somerfield

Senior

100m, 4x100m relay

Nick

Southgate

Senior

Pole Vault

Briana

Stephenson

Senior

Long Jump

James

Steyn

Senior

Pole Vault

Emma

Sutherland

Senior

High Jump

Samuel

Tanner

Senior

1500m

Anna

Thomson

Senior

Triple Jump

Maddison-Lee

Wesche

Senior

Shot Put

Marcus

Wolton

Senior

High Jump

Alex

Wood

Senior

Javelin

Matthew

Wyatt

Senior

Long Jump

 

 

 

 

First Name

Last Name

Age Group

Events

Sophie

Atkinson

U20

800m

Matthew

Aucamp

U20

Decathlon

Imogen

Ayris

U20

Pole Vault, Senior pole vault

Leah

Belfield

U20

100m, 200m, 4x100m, 4x400m relay

Rowan

Blaikie

U20

400m, 800m

Patrick

Dowd

U20

800m

Kayla

Goodwin

U20

Heptathlon

Sam

Hyde-Smith

U20

800m, 1500m

Josh

Inger

U20

High Jump

Tatiana

Kaumoana

U20

Discus Throw

Alessandra

Macdonald

U20

400m H, 100m H, Heptathlon

Jared

Neighbours

U20

Decathlon, Javelin

Josephine

Reeves

U20

U20 High Jump, Senior High Jump

Dyani

Shepherd-Oates

U20

Hammer throw, discus, shot put

Cody

Wilson

U20

200m, 100m

 

 

 

 

First Name

Last Name

Age Group

Events

Charles

Annals

U18

Long jump, triple jump

Zharna

Beattie

U18

Discus, shot put

Samuel

Colyer

U18

Long jump, triple jump

Daniel

du Toit

U18

5,000m walk, 10,000m walk

Nikolas

Kini

U18

Discus, shot put, hammer

Emma

McKay

U18

Long jump, triple jump

Cameron

Moffitt

U18

Decathlon, 4x100m relay

Mile

Naime

U18

Hammer Throw

Dominic

Overend

U18

100m, 200m, 4x100m relay

Isabella

Richardson

U18

1500m, 3000m

Krystie

Solomon

U18

800m, 4x400m relay

Jordan

Stewart

U18

100m, 200m, 4x100m relay

Kaia

Tupu-South

U18

Shot put, discus

Ethan

Walker

U18

Javelin

Ethan

Wallace

U18

100m, 200m, 4x100m relay

Jayden

Williamson

U18

High jump, discus

Maddie

Wilson

U18

Heptathlon