gecenin kanunu izle hızlı ve öfkeli 8 izle yeni nesil ajan 3 izle

Menu

2017 Commonwealth Youth Games

Nassau, Bahamas

20 - 23 July 2017

Follow the NZL Commonwealth Youth athletics team!


The Team


 Age Club Coach  
Event Personal Best

Connor Bell  16  North Harbour Bays Valerie Adams Stats Discus 63.93m
Kayla Goodwin  16 Hamilton City Hawks  John Goodwin Stats 100m hurdles
Long Jump
14.37
5.65m

James Guthrie-Croft  17  Papatoetoe  Juan Whippy Stats 100m
200m
10.83
21.60

Tatiana Kaumoana  17 Te Aroha Kevin Bradley Stats Discus 47.39m
Hannah O'Connor  16 Egmont Athletics Karen Gillum-Green Stats 1500m
3000m
4:28.85
9:25.42

Nick Palmer  17 Hastings Athletics Dale Stevenson Stats Shot Put 19.97m
 
Isaiah Priddey  17 Hamilton City Hawks Vaughan Priddey Stats 1500m
3000m
3:51.35
8:17.37
   
Katrina Robinson  16 Auckland City Athletics Jackson Elliott Stats 1500m
3000m
4:18.73
9:15.32

 
Imogen Skelton  16 Wellington Harrier Athletic Mike Ritchie Stats High Jump 1.74m
 
Mellata Tatola  17 North Harbour Bays Didier Poppe Stats Shot Put
Discus
15.22
43.32

 

Schedule and Results

 

Athlete Event Round Date (NZ) Time (NZ) Place Performance Result Position
                 
Kayla Goodwin Long Jump Final 21 July
08:30
 5th  5.59  (+0.3)
 5th
Connor Bell Discus Final 21 July
08:30
 1st  63.17  Gold  1st
James Guthrie-Croft 100m
Heats 21 July 09:00  4th  11.12  (+0.1)  q  
Mellata Tatola Shot Put Final 21 July
09:00  7th  14.85    7th
James Guthrie-Croft
100m Semi 21 July  10:45  8th  11.03 (+0.2)  dnq  12th
Katrina Robinson 1500m Final 21 July
11:30  3rd  4:17.19  PB  Bronze  3rd
Hannah O'Connor 1500m Final 21 July  11:30   7th  4:22.82  PB    7th
Isaiah Priddey 1500m Final 21 July
11:50  6th  3:52.82    6th
                 
Tatiana Kaumoana Discus Final 22 July 08:00  2nd  45.54   Silver  2nd
Mellata Tatola Discus Final 22 July
08:00  4th  43.70 PB    4th
James Guthrie-Croft
200m
Heats 22 July 08:30  2nd  22.17 (-2.7)  Q  8th
Nick Palmer Shot Put Final 22 July
08:30  2nd  19.57  Silver  2nd
Kayla Goodwin 100m hurdles Heats 22 July
10:35  7th  15.14 (-1.0)  dnq  14th
                 
James Guthrie-Croft
200m Semi 23 July
08:20  5th  22.30 (-1.7)  dnq  10th
Katrina Robinson 3000m Final 23 July
08:40  2nd  9:27.40  Silver  2nd
Hannah O'Connor 3000m Final 23 July
08:40  8th  10:02.20    8th
Isaiah Priddey 3000m Final 23 July
09:00  DNF  -
 -
                 
Imogen Skelton High Jump Final 24 July
08:00 3rd 1.76  PB Bronze 3rd









 

Athlete Event Round Date (NZ) Time (NZ) Position Performance Result Place
                 
Eliza McCartney W Pole Vault Qual 5 Aug 06:45
Zane Robertson M 10,000m Final 5 Aug 08:20



Tom Walsh M Shot Put Qual 5 Aug 21:00        
Jacko Gill M Shot Put Qual 5 Aug 21:00        

               
Camille Buscomb W 10,000m Final 6 Aug 07:10        
                 
Eliza McCartney W Pole Vault Final 7 Aug 06:00


Tom Walsh M Shot Put Final 7 Aug 07:35        
Jacko Gill M Shot Put Final 7 Aug 07:35        
                 
Joseph Millar M 200m Qual 8 Aug 05:30        
                 
Joseph Millar M 200m Semi 10 Aug 07:55        
                 
Camille Buscomb W 5000m Qual 11 Aug 05:30        
Angie Petty W 800m Heats 11 Aug 06:25



Joseph Millar M 200m Final 11 Aug 08:50



                 
Angie Petty W 800m Semi 12 Aug 06:35


                 
Quentin Rew M 50km Race Walk Final 13 Aug 18:45


                 
Camille Buscomb W 5000m Final 14 Aug 06:35



Angie Petty W 800m Final 14 Aug 07:10









Athlete Event Round Date (NZ) Time (NZ) Position Performance Result Place
                 
Eliza McCartney W Pole Vault Qual 5 Aug 06:45
Zane Robertson M 10,000m Final 5 Aug 08:20



Tom Walsh M Shot Put Qual 5 Aug 21:00        
Jacko Gill M Shot Put Qual 5 Aug 21:00        

               
Camille Buscomb W 10,000m Final 6 Aug 07:10        
                 
Eliza McCartney W Pole Vault Final 7 Aug 06:00


Tom Walsh M Shot Put Final 7 Aug 07:35        
Jacko Gill M Shot Put Final 7 Aug 07:35        
                 
Joseph Millar M 200m Qual 8 Aug 05:30        
                 
Joseph Millar M 200m Semi 10 Aug 07:55        
                 
Camille Buscomb W 5000m Qual 11 Aug 05:30        
Angie Petty W 800m Heats 11 Aug 06:25



Joseph Millar M 200m Final 11 Aug 08:50



                 
Angie Petty W 800m Semi 12 Aug 06:35


                 
Quentin Rew M 50km Race Walk Final 13 Aug 18:45


                 
Camille Buscomb W 5000m Final 14 Aug 06:35



Angie Petty W 800m Final 14 Aug 07:10









Athlete Event Round Date (NZ) Time (NZ) Position Performance Result Place
                 
Eliza McCartney W Pole Vault Qual 5 Aug 06:45
Zane Robertson M 10,000m Final 5 Aug 08:20



Tom Walsh M Shot Put Qual 5 Aug 21:00        
Jacko Gill M Shot Put Qual 5 Aug 21:00        

               
Camille Buscomb W 10,000m Final 6 Aug 07:10        
                 
Eliza McCartney W Pole Vault Final 7 Aug 06:00


Tom Walsh M Shot Put Final 7 Aug 07:35        
Jacko Gill M Shot Put Final 7 Aug 07:35        
                 
Joseph Millar M 200m Qual 8 Aug 05:30        
                 
Joseph Millar M 200m Semi 10 Aug 07:55        
                 
Camille Buscomb W 5000m Qual 11 Aug 05:30        
Angie Petty W 800m Heats 11 Aug 06:25



Joseph Millar M 200m Final 11 Aug 08:50



                 
Angie Petty W 800m Semi 12 Aug 06:35


                 
Quentin Rew M 50km Race Walk Final 13 Aug 18:45


                 
Camille Buscomb W 5000m Final 14 Aug 06:35



Angie Petty W 800m Final 14 Aug 07:10









Athlete Event Round Date (NZ) Time (NZ) Position Performance Result Place
                 
Eliza McCartney W Pole Vault Qual 5 Aug 06:45
Zane Robertson M 10,000m Final 5 Aug 08:20



Tom Walsh M Shot Put Qual 5 Aug 21:00        
Jacko Gill M Shot Put Qual 5 Aug 21:00        

               
Camille Buscomb W 10,000m Final 6 Aug 07:10        
                 
Eliza McCartney W Pole Vault Final 7 Aug 06:00


Tom Walsh M Shot Put Final 7 Aug 07:35        
Jacko Gill M Shot Put Final 7 Aug 07:35        
                 
Joseph Millar M 200m Qual 8 Aug 05:30        
                 
Joseph Millar M 200m Semi 10 Aug 07:55        
                 
Camille Buscomb W 5000m Qual 11 Aug 05:30        
Angie Petty W 800m Heats 11 Aug 06:25



Joseph Millar M 200m Final 11 Aug 08:50



                 
Angie Petty W 800m Semi 12 Aug 06:35


                 
Quentin Rew M 50km Race Walk Final 13 Aug 18:45


                 
Camille Buscomb W 5000m Final 14 Aug 06:35



Angie Petty W 800m Final 14 Aug 07:10









Copyright 2018 by Athletics New Zealand
amator turk sikis izle
istanbul escort beylikduzu escort beylikduzu escort sisli escort porno
alanya escort
bitcoin casino
steroid satin al
bitcoin casino
dikmen escort